fbpx

Antiquarian Antique Hadschlu – matto

Louis De Poortere:n legendaarinen 782-Hadschlu matto uudistettuna flatweave kudoksella ja antiikkisella ilmeellä.

Kaksi värivaihtoehtoa.

529,00 2145,00 

Louis De Poortere: Antiquarian Antique Hadschlu

Antiquarian Antique Hadschlu, eli toisinaan myös Notaarimatoksi kutsuttu matto omaa sellaista erikoisuutta, että se sulautuu vaivattomasti esimerkiksi klassiseen notaarin työhuoneeseen, minimalistiseen juppisisustukseen ja moniin muihin tiloihin. Hadschlu-matto tuo sisustukseesi klassisen kosketuksen.

Louis De Poortere on Belgialainen mattovalmistaja, jonka tuotteet ovat materiaaliltaan sileää, sametinpehmeää puuvillachenilleä. Matot valmistetaan Louis De Poortere:n tehtaalla Belgiassa.

Matoissa on luonnon- latex kumipohja liukastumisen estämiseksi. Louis De Poortere:n matot ovat hyvin ohuita, joten ne sopivat mainiosti paikkoihin, jossa oven täytyy päästä avautumaan maton ylitse.

Katso kaikki Louis De Poortere:n tuotteet

Hoito-ohjeet

  • Imurointi: Imurointi noin kerran viikossa auttaa pidentämään maton käyttöikää.
  • Tamppaaminen: Vie matto pihalle ja puistele ensin. Sitten aseta matto mattotelineeseen ja tamppaa mattopiiskalla miuluiten maton takapuolelta. Viimeistele puhdistus imuroimalla matto.
  • Tarkemmat pesuohjeet: Täällä
Paksuus

3mm

Materiaali

100% puuvilla

Paino

1500 gr/m2

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Antiquarian Antique Hadschlu – matto”

Saatat myös pitää...

529,00 2145,00